Edifier R1700 BT – kompiuterio garso sistema su bluetooth

DSC_0287

Edifier R1700 BT – jau trečios kartos Edifier 2.0 audio sistemų modelis. Jei prieš tai buvusios sistemos daugiausiai dėmesio sulaukė dėl garso kokybės ir nedidelės kainos, tai naujieji modeliai žada nustebinti ir savo dizainu bei papildomomis galimybėmis.  

Edifier R1700 BT   kompiuterio audio sistema su bluetooth Edifier R1700 BT   kompiuterio audio sistema su bluetooth

Pirmiausiai į akis krintantis dizaino skirtumas yra sistemos dydis. Ne veltui, pirmoje iliustracijoje R1700 BT pastačiau šalia S730D satelito. Dabar R1700 BT gali drąsiai statyti ant kompiuterio stalo ir nesijaudinti dėl užimamos vietos. Dar smagiau, kad sistema turi daugiau gudrių dizaino triukų. Garsiakalbiai šiek tiek pakreipti į viršų t.y. tiesiai į klausytoją, ir nuo stalo, kad sumažintų garso bangų atspindį.

Vienintelė dizaino problema yra šoninis valdymas, kurį kritikuoju jau ne pirmoje Edifier apžvalgoje. Kai sėdi prie PC stalo, rankenėlių šone tiesiog nesimato. Sistemos išjungimo mygtuką kitoje pusėje pasiekti yra dar sunkiau. Problemą iš dalies sprendžia pridėtas nuotolinis pultelis, bet ideali kompiuterinė sistema galėtų pasiūlyti bent paprasčiausią laidinį garso reguliavimo ratuką.

Edifier R1700 BT   kompiuterio audio sistema su bluetooth

Kitoje Edifier R1700 BT pusėje rasime standartines jungtis: dvi poras RCA įėjimų PC ir AUX. Su sistema komplektuojami visi reikalingi laidai. Maloni smulkmena, kad sistemos dalis jungiantis XLR laidas šį kartą yra 3 metrų ilgio. Manau, turėtų užtekti net didžiausias stalui arba nusprendus sistemą statyti šalia jo.

Didžiausias R1700 BT išskirtinumas ir privalumas mobilių kompiuterių naudotojams – bluetooth. Gali prijungti planšetę ar nešiojamą kompiuterį vienu paspaudimu, nereikia jokių laidų! Gal net per paprasta, nes galima prijungti bet kokį bluetooth prietaisą, nereikia nei paspausti kokio mygtuko ant sistemos, nei pridėti telefono, nei įvesti slaptažodį, tiesiog pasirenki Edifier sistemą bluetooth įrenginių sąraše, ir viskas. Aišku, bluetooth veikia vos kelių metrų atstumu, realiai prisijungti prie sistemos gali tik būdamas tame pačiame kambaryje, gal todėl per daug nesijaudinama dėl saugumo.

Edifier R1700 BT   kompiuterio audio sistema su bluetooth

Mažesnė sistema groja prasčiau? Ne, atvirkščiai! Edifier R1700 BT nesunkiai varžosi su žymiais didesniais antros kartos Edifier R1900, R2000 modeliais, Microlab Solo 5C ir pastebimai juos lenkia garso detalumu, galia. Triukas vėl slypi naujame D klasės stiprintuve, kuris yra žymiai mažesnis, mažiau kaista ir kainuoja mažiau. Jei Studio serijoje šis stiprintuvas buvo panaudotas galiai ir garso galimybėms pagerinti, tai R1700 BT galima įsivaizduoti kaip sumažintą vidutinės klasės audio sistemą. Nuo stiprintuvo aušinimo ir didesnio korpuso sutaupyti pinigai buvo išleisti geresniems garsiakalbiams, kurie labiau atitiktų naują 66W stiprintuvą, ir papildomoms funkcijoms kaip bluetooth su integruotu digital/analog lustu. Dabar turime 4 ir 3/4 colių šilkinius garsiakalbius su inverteriu žemiems dažniams, stiprintuvą su 2x 15W ir 2x 18W išėjimais.

Edifier R1700 BT   kompiuterio audio sistema su bluetooth

Praktiškai Edifier R1700 BT skambesį galima palyginti su geromis ausinėmis. Labai detalūs aukšti ir vidutiniai dažniai, vienas malonumas klausyti pvz.: B&W with Real World Records. Turiu pripažinti, kad R1700 BT man patiko net labiau už įprastai naudojamą Edifier S730D, nes garsas paprasčiausiai buvo labiau subalansuotas visame dažnių ruože, tik su labiau prislopintais žemais. Čia yra pagrindinis R1700 BT skirtumas nuo S730D ar didesnių Studio serijos modelių, kurie gali perteikti žemus dažnius pilnu efektu net per filmus ir žaidimus, ko neturi R1700 BT ar ausinės. Tas pats galioja galios atžvilgiu, su R1700 koncerto nesurengsi, štai prie kompiuterio idealus variantas, galios pilnai užtenka užpildyti visą darbo kambarį, ir kaimynų negąsdina, ir neužima daug vietos ant stalo ar po juo kaip 2.1 sistema.

Edifier R1700 BT Lietuvoje importuoja UAB ”ACC Distribution”, Skytech galima buvo rasti už 84.79 eurus. Buvo galima, nes gavęs R1700 BT prieš tris savaites užsiminiau apie jas forume, o kol parašiau šią apžvalgą, visos sistemos jau yra išpirktos. Jei bluetooth nėra būtinas, dar yra R1800T III panašus modelis. Nieko keisto, kad visos sistemos iš parduotuvių buvo iššluotos per dvi savaites, nes kol kas Edifier R1700 BT neturi alternatyvų. Senesnes sistema lenkia kompaktiškumu, yra idealaus dydžio kompiuterio stalui. Galios pilnai pakanka užpildyti kambarį. Svarbiausia, Edifier trečią kartą sugebėjo pastebimai pagerinti garso kokybę. Aš prie kompo virš 90% laiko naudoju Beyerdynamic DT880 ausines, bet R1700 BT dažnai garso detalumu ir kokybe ne tiek daug skyrėsi, ypač kai tik streamini muziką ar žiūri youtube. Nešiojamą kompiuterį  ar planšetę įtikino jungti tik prie Edifier R1700 BT su bluetooth, vien dėl patogumo nenaudoti laidų. Dar R1700 BT gali būti puiki alternatyva mobilioms bluetooth audio sistemos namuose.

Šaltinis

line
footer
Premium Wordpress Themes